Co koniecznie zabrać na plażę

przez | 16 czerwca, 2020

Gdy zaplanowaliśmy urlop nad morzem, a termin wyjazdu zbliża się wielkimi krokami, trzeba zacząć myśleć o odpowiednim wyposażeniu. Spakowana walizka na tip top – kto tego nie lubi? Jednak, żeby się spakować, nie wystarczy kilka letnich sukienek i okulary przeciwsłoneczne. Wakacje nad wodą to cały ocean możliwości! Przyjrzyjmy się jakie aktywności związane z plażą wchodzą w grę.

Jeśli ktoś lubi relaksować się leżąc, np. opalając się czytać ciekawą książkę, będzie potrzebował do tego odpowiedniego zabezpieczenia przed nadmiernym słońcem. Nikt z nas nie chciałby przecież doświadczyć podczas wymarzonej wycieczki udaru lub poparzenia. Pierwszą rzeczą, która kojarzy nam się z leżeniem na plaży jest oczywiście leżak lub mata plażowa. Rozgrzany, klejący się do ciała, piasek nie jest niczym przyjemnym w dotyku. Równie dobrym rozwiązaniem może być przenośne, składane krzesełko. Planując spędzanie wielu godzin na plaży, trzeba pomyśleć o parasolu plażowym – gadżety plażowe. Można go łatwo złożyć i rozłożyć oraz wbić w piasek w dowolnym miejscu. Osoby ceniące sobie prywatność, nie mogą zapomnieć o parawanie. Dostępne jest wiele rozmiarów, w zależności od potrzeb.

Jeżeli wybieramy się z dziećmi, główną atrakcją dla nich będzie samo morze, a więc kąpiel w nim. Koniecznie trzeba zadbać o ich bezpieczną zabawę. Do wyboru mamy – dmuchane kółka, dmuchane naramienniki oraz wszelkie pontony i materace. Ciekawą zabawą może okazać się nurkowanie, a więc można pomyśleć o okularach do nurkowania z rurką. Drugą, ulubioną aktywnością dzieci na plaży jest budowanie z piasku. Najprościej jest kupić cały zestaw, zawierający: łopatki, grabie, foremki i wiaderko. Dla większych dzieci, bardziej przydadzą się kupione oddzielnie, duże łopaty plażowe. Pozwolą na dużo szybsze zbudowanie wymarzonego zamku.

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek, pierwszym skojarzeniem z plażą są gry. Dmuchana piłka daje możliwość gry, zarówno na lądzie jak i w wodzie. Rzucanie frisbee czy badminton pozwolą wybiegać się na piasku. Na większości plaż zamontowane są siatki do gry w siatkówkę. Wystarczy przynieść piłkę, a plaża zamieni się dla nas w kort.

Jakiejkolwiek aktywności byśmy nie wybrali, najważniejsze jest nakrycie głowy. Kapelusz może być dla nas fajnym dodatkiem do stroju. Do zabrania wody pitnej przydadzą się różnego rodzaju bidony. Warto także ochronić swoją skórę, używając dobrze dobranego kremu z filtrem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *