Szyby rolnicze – wszystko co musisz wiedzieć

przez | 28 lipca, 2020

Wraz z powstaniem pęknięć czy zarysowań na szybie ciągnika pojawia się konieczność jej wymiany na nową. Wybór odpowiedniego modelu szyby rolniczej, a następnie jej właściwy montaż pozwala na uzyskanie trwałego i zadowalającego efektu. Co więc należy wiedzieć przed jej zakupem i jak prawidłowo wykonać montaż?

Jak wybrać szyby rolnicze?

Pierwszym ważnym aspektem jest wymiar i kształt szyby rolniczej. Każdy ciągnik posiada unikalny model kabiny, co ułatwia dopasowanie szyby. Ponadto można wybrać czy szyba ma być bezbarwna czy przyciemniona. Ze względu na częstą pracę w pełnym słońcu, warto rozważyć wybór tej drugiej opcji. Szyby rolnicze mogą być oryginalne lub zamienne. Zamienniki są oczywiście tańsze, ale zanim się na nie zdecydujemy trzeba dokładnie zapoznać się z ich specyfikacją, żeby mieć pewność, że niższa cena nie poszła w parze z gorszą jakością.

Jak zamontować szybę rolniczą?

Przed montażem nowej szyby rolniczej (https://szyby-do-ciagnikow.pl) należy wymontować starą szybę, tak żeby nie było pozostałości szkła. W tym celu można skorzystać z drutu do wycinania szyb, natomiast otwory do przeciągnięcia drutu można wykonać przebijakiem. Należy również pamiętać, żeby pozbyć się pozostałości kleju. Przed klejeniem trzeba w odpowiedni sposób ustawić szybę. Przydatna może okazać się tutaj taśma malarska, którą po przymiarce bezproblemowo będzie można usunąć. Następnym krokiem jest montaż szyby rolniczej przy pomocy kleju. Najłatwiejszy i najbardziej precyzyjny w aplikacji jest pistolet do kleju. Po naniesieniu kleju należy właściwie umieścić szybę, delikatnie ją docisnąć i pozostawić na kilka godzin do wyschnięcia. Przez co najmniej dobę po montażu, ciągnik nie może być wystawiany na działanie wody.

Gdzie zamówić szybę rolniczą?

Zamawiając szyby rolnicze, każdy chce mieć pewność, że będzie ona wymiarowo dopasowana do ciągnika oraz będzie odporna na drgania i warunki atmosferyczne. Zakup szyb rolniczych u sprawdzonych dostawców minimalizuje ryzyko otrzymania wadliwego i niepasującego modelu. Warto również zapoznać się z opiniami o danym sklepie dystrybuującym części rolnicze. Istotna może się też okazać gwarancja jaką producent oferuje na szyby rolnicze.

.